Logo strony
Skontaktuj się z nami!
Logo strony
Szaflarska 89A, 34-400 Nowy Targ
Pon. - Pt. 09:00 - 20:00
Sb. 09:00 - 16:00
protetyka nowy targ zakopane

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia, polepszeniem stanu zdrowia oraz zapobieganiem zmianom w jamie ustnej powodowanym przez braki w uzębieniu.

Dział ten, zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Braki zębowe mogą powodować zaburzenia zgryzu oraz dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego. Wpływają one również na mówienie i niekorzystnie oddziałują na wygląd twarzy.

Dzięki uzupełnieniom protetycznym możliwe jest zapełnienie pojedynczego braku zębowego lub pełnej odbudowy zębów. W skrajnych przypadkach stosuje się również protezy częściowe oraz całkowite. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – protetyka Nowy Targ, Zakopane – klinika Dental Protect.

Czas na protetyka

Należy rozważyć wizytę u protetyka, jeżeli posiadamy braki w uzębieniu, które wpływają w bezpośredni sposób na estetykę i wygląd oraz zaburzają funkcje żucia.

Braki w uzębieniu powodują obciążenie zębów sąsiednich i sprawiają, że w jego miejscu gromadzą się resztki pokarmu. Utrudnia to utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Prowadzi to również do problemów ze zdrowymi zębami. Zaburzone zostają: symetria uśmiechu i symetria twarzy.

Dzięki interwencji protetyka można uratować ukruszony podczas wypadku ząb. Leczenie protetyczne pozwala na uzyskanie kształtu i koloru zębów według oczekiwań pacjenta.

Leczenie protetyczne

Sprowadza się ono do wytworzenia dopasowanych do zgryzu uzupełnień. Odbudowują one tkanki zębów lub mogą je całkowicie zastąpić.

Uzupełnienia protetyczne można podzielić ze względu na cechę ruchomości. Uzupełnienia ruchome to protezy, które można w dowolnym momencie wyciągnąć. Są one stosowane głównie w przypadku całkowitej utraty uzębienia. Do uzupełnień stałych zalicza się mosty, korony i wkłady koronowo-korzeniowe.

Nasze usługi – protetyka Nowy Targ, klinika Dental Protect

Uzupełnienie stałe – korona: porcelanowa lub pełnoceramiczna. Jej zadaniem jest przykrycie zniszczonej korony zęba. Sprawia to, że ząb odzyskuje wygląd oraz pełną funkcję. Stosowana jest gdy ząb został uszkodzony na skutek próchnicy lub urazu.

Zastosowanie koron daje naturalny efekt, nie można ich odróżnić od pozostałych zębów.

Uzupełnienia stałe – mosty: są stosowane u pacjentów gdy występuje u nich brak jednego lub kilku zębów. Jest to połączenie kilku koron, które są mocowane z obu stron na zębach. Mosty mogą być również mocowane na implantach.

Mosty protetyczne posiadają wiele zalet, a wśród nich można wymienić: stałe mocowanie (wysoki komfort użytkowania, są alternatywą dla protez ruchomych, wysoki komfort użytkowania.

Uzupełnienia stałe – licówki: należą do nich płaskie, ceramiczne płatki, które umieszcza się na widocznej powierzchni zęba. Dają naturalny efekt zdrowych zębów, wzmacniają strukturę i poprawiają wygląd uśmiechu.

Uzupełnienia stałe – nakłady (inlay, onlay): są to wypełnienia ubytków w postaci plomby dopasowanej do kształtu ubytku w zębie. Dzięki nim ząb jest dokładnie i estetycznie odbudowany.

Uzupełnienia stałe – wkłady koronowo-korzeniowe: stosuje się do odbudowy koron zębów leczonych kanałowo. Cześć korzeniową umieszcza się w wyleczonym kanale w korzeniu zęba, natomiast część koronowa odbudowuje koronę zęba. Wkłady koronowo-korzeniowe są potocznie nazywane sztyftem. Wykonuje się je z włókna szklanego, złota, tlenku cyrkonu lub stali dentystycznej. Są one cementowane specjalną substancją. Wzmocnione w taki sposób zęby mają większą wytrzymałość i rzadziej ulegają pękaniu u złamaniu.

Uzupełnienia stałe – protezy typu overdenture: szczególnie ważne dla pacjentów, którzy są niezadowoleni z protez częściowych lub całkowitych. Implanty są umieszczane w miejscach po usuniętych zębach. Na szczycie implantów umieszcza się zatrzaski, na których osadza się stabilna proteza. Zapewnia ona szybką odbudowę braków zębowych. Ponadto ta forma odbudowy cechuje się stabilnością, zapewnia komfort użytkowania.

Uzupełnienia ruchome – protezy szkieletowe: stosowane przy dużych brakach zębowych. Ich podstawową część stanowi metalowy szkielet.

Uzupełnienia ruchome – protezy osiadające: stosowane zwykle zastępczo. W jamie ustnej utrzymują się dzięki przyssaniu do tkanek miękkich.

Protezy natychmiastowe: jest stosowana dla pacjentów, u których dochodzi do wyrwania któregoś z zębów. W pierwszej kolejności pobiera się wyciski zębów, które będą usuwane. Po wyrwaniu zęba lekarz stomatolog montuje protezę. Dzięki temu po usunięciu zęba pacjent unika dyskomfortu związanego z nieestetycznym wyglądem.

Protezy szkieletowe: są stosowane gdy pacjent posiada rozległe luki w uzębieniu, które są niemożliwe do uzupełnienia mostem. Protezy te opierają się na dziąsłach i zębach. W związku z tym nie powodują zaniku kości. W ich skład wchodzi metalowy szkielet, który jest wzmocniony klamrami i cierniami.

Protezy te posiadają również pewne wady. Dają mniejszy komfort użytkowania niż w przypadku posługiwania się mostem. Dodatkowo klamry są często widoczne, co ma negatywny wpływ na estetykę.

Korony protetyczne ceramiczne na podbudowie metalowej: są trwałe, elastyczne i odporne na pękanie. Jednak użyte do ich wykonania stopy metali mogą wywoływać reakcje alergiczne lub przebarwienia.

Korony protetyczne pełnoceramiczne: są wykonane z porcelany. Najważniejszą ich zaletą jest biozgodność z tkankami. Nie wywołują reakcji alergicznych.

Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej: są przede wszystkim estetyczne. Dają wysoki komfort użytkowania. Cechują się estetyką – wyglądają naturalnie, nie powodują przebarwień i reakcji alergicznych. Są trwale i odporne na pękanie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Korony porcelanowe na podbudowie ze złota: korony te są wytrzymałe, zapewniają estetykę. Złoto jest metalem biozgodnym, co powoduje, że korony te zmniejszają ryzyko wystąpienia próchnicy wtórnej.

Protetyka cyfrowa 3D

Nowoczesna technologia, dzięki której uzyskać można precyzyjny obraz zębów. Zeskanowane kamerą zęby są przekazywane do komputera w formacie 3D. Dzięki temu można odtworzyć precyzyjny obraz zębów. Główną zaletą tej technologii jest dokładność. Umożliwia ona stworzenie modelu anatomicznego kształtu korony zęba. Nowe technologie umożliwiają wykonanie wszystkich rodzajów rekonstrukcji, takich jak: koron, mostów, licówek czy koron lub protez na implantach.

Skontaktuj się z nami

Zapisz się na konsultację w sprawie protez. Protetyka Nowy Targ – klinika Dental Protect (ul. Szaflarska 89A). Zadzwoń: 793 373 494

Protetyka
Korony:
Korona z podbudową metalową
1400 zł
Korona z podbudową cyrkonową
1800 zł
Korona na implancie z podbudową metalową
2600 zł
Korona na implancie z podbudową cyrkonową
3500 zł
Inne :
Przęsło w moście na implantach
1800 zł
licówka porcelanowa
1800 zł
Protezy :
Proteza całościowa (akrylowa)
1300 zł
Proteza częściowa (akrylowa)
1100 zł
Proteza szkieletowa
2200 zł
Etruska 1 ząb
150 zł
Nasz zespół