Logo strony
Skontaktuj się z nami!
Logo strony
Szaflarska 89A, 34-400 Nowy Targ
Pon. - Pt. 09:00 - 20:00
Sb. 09:00 - 16:00
Implantologia Nowy Targ

Implantologia

Implanty zębowe zastępują korzenie brakujących zębów. Są wykonywane z tytanu i cyrkonu. To niezwykle trwałe rozwiązanie, które poprawia estetykę uzębienia. Uzupełnienie braków uzębienia jest ważne z estetycznych i zdrowotnych względów. Implanty są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy stracili jeden czy kilka zębów. Pacjent, który posiada wstawiony implant odzyskuje korzeń i koronę zęba, co jest szczególną zaletą która zapobiega zanikaniu kości. Do skorzystania z usług zaprasza Implantologia Nowy Targ – klinika Dental Protect. Skontaktuj się z nami!

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Podczas pierwszego etapu leczenia wstawia się w kość tytanową śrubę. Integracja implantu z kością to proces, który trwa od 4 do 6 miesięcy. Podczas tego okresu w jamie ustnej pacjentów umieszcza się zastępcze uzupełnienia.

Po tym okresie wdraża się drugi etap leczenia. Na wrośnięty implant zakłada się pierścień gojący. Następnie po całkowitym wygojeniu dziąsła (od 2 do 4 tygodni) zakłada się łącznik i konstrukcję protetyczną (np. koronę).

Leczenie implantologiczne jest dla pacjenta bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia.

Tymczasowe uzębienie podczas leczenia

Podczas leczenia implantologicznego wykonuje się uzupełnienia tymczasowe. Sprawiają one, że pacjenci mogą wrócić szybko do normalnego funkcjonowania. Uzupełnienia te zapewniają komfort i posiadają estetyczny wygląd. Umożliwiają bezproblemowe jedzenie i mówienie. Dodatkową zaletą tymczasowych uzupełnień jest to, że przyspieszają one proces gojenia.

Zazwyczaj uzupełnienia tymczasowe przygotowujemy przed implantacją, a osadza się je zaraz po wszczepieniu implantu.

Zalety implantów zębowych

Najistotniejszą zaletą implantów jest ich trwałość i estetyka. Przede wszystkim implanty zapobiegają utracie zębów w wyniku ich przesuwania się. Wyglądają one jak zwykłe zęby oraz przywracają naturalny uśmiech. Dodatkowo implanty są niemalże niewidoczne pod linią dziąsła.

Wśród zalet leczenia implantologicznego wymienić można:

1. idealne dopasowanie implantu do uzębienia pacjenta,

2. dzięki implantom można zachować naturalny wygląd twarzy,

3. komfort użytkowania – działają jak zwykłe zęby,

4. trwałość uzupełnienia – korona może uleć zniszczeniu (np. na skutek wypadku), ale sam implant nie ulegnie zniszczeniu,

5. efektywne i krótkie leczenie,

6. nie przesuwają się w jamie ustnej,

7. pod implant nie dostają się okruchy jedzenia,

8. można jeść wszystko, na co ma się ochotę,

9. nie widać różnicy między naturalnymi zębami i implantami.

Rodzaje i budowa implantów

Podział ze względu na wykorzystywane materiały:

Implanty tytanowe – wykonane z materiału, który jest dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Integrują się one z kośćmi i zrastają się z nimi na stałe. Powoduje to, że stanowią one stabilne podparcie dla korony.

Implanty cyrkonowe – podobnie jak tytan, cyrkon również jest dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Najważniejszym aspektem implantów cyrkonowych jest ich kolor. Kolor tlenku cyrkonu jest podobny do koloru naturalnego zęba, co sprawia że zastosowanie implantów cyrkonowych daje efekt estetyczny.

Podział ze względu na sposób wszczepu:

Implanty śródkostne – mocowane są w obrębie szczęki lub żuchwy. Najpierw umieszcza się wszczep. Później po integracji z tkankami wszczep zostaje odsłonięty, a na jego szczycie zakłada się łącznik do zamocowania korony zębowej.

Implanty podokostnowe – posiadają mocowanie powierzchowne. Po zamocowaniu pozostawia się odsłonięty wierzchołek implantu (aż do wygojenia się rany). Następnie mocuje się korony. Niestety ten rodzaj implantów posiada niższą wytrzymałość.

Podział ze względu na rozmiar implantu:

Implanty mogą się różnić rozmiarami i kształtami. Wszystko zależy od tego, gdzie implant będzie umieszczany. Mniejsze implanty stosuje się do odbudowy przedniej części uzębienia natomiast większe dla tylnej części jamy ustnej.

Po ilu latach należy wymienić implanty?

Zazwyczaj nie wymienia się implantów. Nie mają one ograniczeń czasowych użytkowania. Praktycznie mogą służyć pacjentowi całe życie – jeżeli pacjent stosuje się do zaleceń lekarza i przestrzega zasad higieny.

Implanty to doskonałe rozwiązanie. Na konsultacje w sprawie implantów zaprasza Implantologia Nowy Targ – klinika Dental Protect.

Jak dbać o implanty zębowe? Czy wymagają specjalnych zabiegów?

Na implantach zbiera się osad i płytka nazębna. To czynniki, które mogą powodować stany zapalne. Dlatego o implanty powinno się dbać tak, jak o własne zęby. Ważnym aspektem są również wizyty kontrolne u stomatologa oraz zabiegi higienizacji jamy ustnej.

Przeciwwskazania do implantów

Wśród przeciwwskazań do wszczepienia implantów zębowych wymienić można np.: ciążę czy cukrzycę. Cukrzyca powoduje, że gojenie ran jest utrudnione. Sprawia to, że wszczepienie implantu może stać się problematyczne. W przypadku chorób nowotworowych również nie powinno się wszczepiać implantów. Do pozostałych przeciwwskazań można zaliczyć choroby psychiczne, wady serca czy schorzenia szpiku kostnego. Jeżeli pacjent ma zbyt małą wysokość lub szerokość szczęki to również może być przeciwwskazaniem.

Skontaktuj się z nami

Zapisz się na konsultację w sprawie implantów. Implantologia Nowy Targ – klinika Dental Protect (ul. Szaflarska 89A). Zadzwoń: 793 373 494

Chirurgia
Usunięcie zęba mlecznego
150 zł
Usunięcie zęba
250- 500 zł
Usunięcie ósemki
450-800 zł
Nacięcie ropnia
100 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą
2000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą
4500 zł
Implant
2800 zł
Augumentacja kostna
700 zł
Nasz zespół