Logo strony
Skontaktuj się z nami!
Logo strony
Szaflarska 89A, 34-400 Nowy Targ
Pon. - Pt. 09:00 - 20:00
Sb. 09:00 - 16:00
higienizacja wybielanie nowy targ zakopane

Higienizacja i wybielanie

Higienizacja zębów to oczyszczanie wykonywane przez higienistę stomatologicznego lub stomatologa. Zabiegi te powinny stanowić uzupełnienie higieny jamy ustnej. Higienizacja jamy ustnej to między innymi usuwanie kamienia nazębnego oraz osadów powierzchniowych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – higienizacja, wybielanie Nowy Targ, Zakopane – klinika Dental Protect.

Do higienizacji należą:

1. skaling – usuwanie kamienia,

2. piaskowanie – usuwanie osadów,

3. polerowanie – usuwanie osadów i przebrawień,

4. fluoryzacja – lakierowanie zębów,

5. wybielanie zębów.

Wskazania do higienizacji zębów

Profilaktycznie każdy powinien wykonywać higienizację zębów. Najlepiej korzystać z takich usług raz lub dwa razy w roku. Jeżeli nie możemy doczyścić zębów i dostrzegamy osad, którego nie możemy się pozbyć podczas szczotkowania oznacza to, że higiniezacja jest niezbędna.

Higienizację stosuje się u pacjentów, którzy chcieliby wybielić zęby metodą gabinetową. Dokładnie oczyszczona powierzchnia zębów jest podatna na działanie środka wybielającego. Higienizację zaleca się również osobom, które noszą aparat ortodontyczny.

Zabiegi profilaktyczne

Skaling – usuwanie kamienia zgromadzonego na koronach zębów, między koronami oraz pod dziąsłami. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu specjalnego narzędzia – skalera ultradźwiękowego. Procedura ta jest bezbolesna i pozwala na skuteczną eliminację kamienia, który znajduje się w trudno dostępnych miejscach.

Piaskowanie zębów – to usuwanie osadów i przebarwień przy użyciu specjalnej piaskarki, która podając strumień wody zmieszanej z piaskiem stomatologicznym dokładnie oczyszcza zęby. Piaskowanie poprawia estetykę uśmiechu, eliminuje szkodliwe bakterie.

Polishing – czyli polerowanie, które pozwala na dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Zabieg ten usuwa pozostały osad, dopełniając skaling. Wykonywany jest za pomocą specjalnych miękkich szczotek i past polerskich.

Remineralizacja szkliwa – wykonywana jest za pomocą serum nie zawierającego fluoru. Preparaty te są wcierane w każdy ząb. Zabieg ten pozwala na wypełnienie mikrourazów.

Efekty higienizacji zębów

Zabiegi higienizacji usuwają kamień nazębny, płytkę bakteryjną oraz przebarwienia. Poprawia się estetyka uśmiechu pacjenta. Ponadto higienizacja minimalizuje ryzyko powstawania próchnicy i rozwoju parodontozy. Wzmacnia się strukturę szkliwa, które po zabiegu jest odporne na działanie bakterii i kwasów.

Kamień nazębny

Wśród przyczyn tworzenia się kamienia nazębnego można wymienić: uwarunkowania genetyczne, palenie, wady zgryzu, nieprawidłowo wykonane plomby oraz zła dieta (bogata w węglowodany).

Na zębach tworzy się płytka nazębna powstała z resztek jedzenia czy bakterii. Jeżeli nie zostanie ona w porę usunięta to ulega mineralizacji i zamienia się w kamień nazębny, który jest widocznyt w postaci ciemnych obwódek przy krawędzi dziąseł.

Skontaktuj się z nami

Higienizacja, wybielanie Nowy Targ, Zakopane – klinika Dental Protect (ul. Szaflarska 89A). Zadzwoń: 793 373 494

Stomatologia zachowawcza
Wypełnienie
250-350 zł
Wypełnienie zęba mlecznego
150 zł
Dewitalizacja
150 zł
Lakowanie
100 zł
Higienizacja
250 zł
Wybielanie gabinetowe
1000 zł
Wybielanie bankietowe + higienizacja
500 zł
Wybielanie nakładkowe
800 zł
Wybielanie łączone (gabinetowe+nakładkowe)
1400 zł
Nasz zespół