Logo strony
Skontaktuj się z nami!
Logo strony
Szaflarska 89A, 34-400 Nowy Targ
Pon. - Pt. 09:00 - 20:00
Sb. 09:00 - 16:00
chirurgia stomatologiczna nowy targ

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dział, który zajmuje się leczeniem zębów oraz związanymi z nimi problemami. Do najczęstszych procedur należą: usuwanie nowotworów, czynności poprzedzające implantację. Chirurgia stomatologiczna leczy dolegliwości bólowe oraz nieprawidłowości w połączeniach kości i mięśni. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – chirurgia stomatologiczna Nowy Targ, Zakopane – klinika Dental Protect.

Nowotwory i rekonstrukcja szczęki

Chirurdzy stomatologiczni diagnozują i przeprowadzają operacje u pacjentów, u których zdiagnozowano raka jamy ustnej. Jego przyczyną jest rozwój komórek rakowych, co powoduje owrzodzenia jamy ustnej. Rak jamy ustnej rozwija się w jamie ustnej, języku, dziąsłach, podniebieniu i zatokach.

Chirurgia szczęki i żuchwy

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się również rekonstruowaniem lub korygowaniem szczęki. Odpowiednie przeprowadzenie zabiegu przez chirurga umożliwia korekcję urazów twarzy czy naprawienie problemów z tkankami miękkimi.

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga szczęki często wymagają przeszczepu skóry, nerwów lub kości z innych części ciała pacjenta.

Ekstrakcja zębów, usuwanie ósemek

Ósemki są ostatnimi zębami stałymi. Ich wyrzynanie się na końcu powoduje często, że w jamie ustnej nie ma na nie miejsca. Prowadzi to do ich zatrzymania. Zatrzymanie całkowite ósemki pojawia się gdy ząb jest otoczony kością, leży poziomo i jest niewidoczny.

Częściowe zatrzymanie ósemki występuje, gdy ząb wyrzyna się tylko fragmentarycznie. Na skutek tego tworzy się kieszeń dziąsłowa, która daje dolegliwości bólowe.

Zabiegi usuwania ósemek wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Resekcja wierzchołka korzenia

Zabieg ten polega na usunięciu fragmentu korzenia gdy znajduje się na nim zmiana okołowierzchołkowa. Podczas zabiegu usuwa się zmienioną lub zakażoną tkankę.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Jeżeli utracimy ząb znajdujący się pod dnem zatoki szczękowej to może nastąpić utrata kości. Mała jej ilość powoduje, że nie można wkręcić implantu. Dlatego w odpowiednim miejscu umieszcza się substytut kości, który zapewnia warunki dla przeprowadzenia operacji wszczepienia implantu.

Sterowana regeneracja kości

Po procesie ekstrakcji zęba ważnym jest zapobiegnięcie atrofii kostnej. Umożliwia to zabezpieczenie podłoża do procesu protetycznego, bądź implantacji. Jeżeli po ekstrakcji kości jest zbyt mało to stosuje się sterowaną regenerację kości, która polega na odtworzeniu jej objętości oraz funkcji.

W miejscu ubytku kości nakłada się preparaty kościotwórcze, które przerastając tkanką kostną odbudowują strukturę kości.

Skontaktuj się z nami

Chirurgia stomatologiczna Nowy Targ, Zakopane – klinika Dental Protect (ul. Szaflarska 89A). Zadzwoń: 793 373 494

Chirurgia
Usunięcie zęba mlecznego
150 zł
Usunięcie zęba
250- 500 zł
Usunięcie ósemki
450-800 zł
Nacięcie ropnia
100 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą
2000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą
4500 zł
Implant
2800 zł
Augumentacja kostna
700 zł
Nasz zespół